with Brak komentarzy

Zanim zdecydujesz się na nazwę oferty i opis, poświęć chwilę na zastanowienie się nad twoją główną grupą docelową. Przede wszystkim pomyśl o tym, jaki typ osób będzie zainteresowany ofertą twojego apartamentu i jego lokalizacją. Mieszkasz w spokojnej okolicy, gdzie nie brakuje parków? Właśnie takich ofert poszukują rodziny lub osoby nieco starsze. Jeśli twoje mieszkanie jest bardziej luksusowe i położone nieopodal miejsc, w których można korzystać z nocnego życia, przyciągnie zapewne entuzjastów zabaw odwiedzających miasto na weekend. Z twojego przytulnego domu rozpościera się piękny widok? Może będzie to dobre miejsce dla par, itd.

Twoja Oferta na Airbnb

cz. 2

Opis i Nazwa Oferty

 

 

 

Głównym celem takiego działania jest rozpoczęcie kampanii marketingowej dopasowanej do twojej grupy docelowej. Jeśli będziesz próbował dotrzeć do wszystkich, prawdopodobnie na tym nie zyskasz. Na przykład jedno z moich miejsc znajduje się w samym centrum starego miasta, posada łoże małżeńskie i piękny widok z balkonu, na którym można wieczorami degustować się winem (które zawsze prezentuje moim gościom) podziwiając starówkę. Stwierdziłem, że jest to idealne miejsce dla par i wykorzystałem, to nadając odpowiedni tytuł: „Romantyczny Apartament w Samym Sercu Starówki”.

 

Co więcej, możesz wykorzystać tytuł do filtrowania gości, których chcesz przyciągnąć. Jeśli wolisz gościć starsze pary, wykorzystaj tytuł zapraszający tę grupę, na przykład: „Spokojne Miejsce Dla Par”.

 

Twój tytuł powinien być chwytliwy, zachęcający i dostosowany do odpowiedniej grupy. Musi zachęcić ludzi do kliknięcia i dokładniejszego zapoznania się z twoją ofertą. Rekomenduje się używania zwrotów opisowych, takich jak „idealna lokalizacja”, „artystyczny” czy „romantyczny”. Pomyśl o najlepszych i najbardziej unikalnych cechach twojego mieszkania i spróbuj zawrzeć je w tytule.

 

Dobry tytuł powinien osiągnąć dwa cele:

 

  1. Przyciągnąć uwagę użytkowników
  2. Ukazać kilka kluczowych informacji o twoim miejscu

 

Wiele tytułów ofert zawiera nazwę miasta lub konkretną dzielnicę. W obydwu przypadkach jest to błąd. Zarówno nazwa miasta, jak i dzielnicy wyświetlane są już w wynikach wyszukiwania i nie ma potrzeby marnowania cennego miejsca na powtarzanie informacji, które są oczywiste.

 

Świetnym sposobem na sprostanie wymaganiom klientów jest modyfikacja tytułu w zależności od sezonu. Rezerwacji dokonuje się zazwyczaj miesiąc lub dwa przed datą podróży, dlatego też możesz modyfikować tytuł zależnie od wydarzeń mających miejsce w okolicy. Poświęć chwilę by zastanowić się nad tym, które wydarzenia lub sezony przyciągają do miasta największe tłumy.

 

Podsumowanie

 

Jeżeli udało ci się już przyciągnąć uwagę potencjalnego gościa poprzez umieszczenie świetnych zdjęć oraz dobrego, przykuwającego uwagę tytułu, Podsumowanie jest miejscem gdzie możemy przypieczętować wynajem. Jest to zarazem nasza kolejna szansa bo dodać więcej szczegółów do naszej oferty. Tutaj rozwiewamy wszelkie wątpliwości oraz odpowiadamy na potencjalne pytania. Ważne jest aby „wejść w buty” podróżnego i zastanowić się co jeszcze jest mu potrzebne do podjęcia decyzji. W przypadku gdy opis jest niekompletny bądź brakuje kluczowej dla podjęcia decyzji informacji goście dzielą się na dwie kategorie. Tych którzy wyślą nam wiadomość z zapytaniem bądź tych których z miejsca sobie odpuszcza i przejdą do naszej konkurencji. W pierwszym wypadku sytuacja nie jest taka zła ponieważ daje nam to kolejna szanse na przybliżenie się do gościa i, w rezultacie, wynajem – tutaj bardzo liczy się czas reakcji od otrzymania wiadomości do odpisania i w najgorszym wypadku po prostu będziemy mieli więcej pracy. W drugim przypadki nasz niekompletny opis nie uczynił nikogo szczęśliwym. W podsumowaniu warto zawrzeć:

 

  • Metraż
  • Ilość sypialni i łazienek
  • Wszelkie zewnętrzne pomieszczenia (balkony, ogrody, tarasy, itp.)
  • Opis pomieszczeń
  • wyszczególnienie pietra i dostępność widny
  • odległości do najbliższy przystanków, supermarketów, głównych atrakcji
  • dostępność parkingu

 

Wyszczególnij wszystko czego zabrakło wcześniej. Czy w łazience jest prysznic czy wanna? jaka jest wielkość łóżek w cm? Czy można używać pralki? Czy Internet jest szybki czy wolny?

 

Pamiętaj, że opis można ubrać w kolorowe i pozytywne słowa, czasami można użyć żartu aby opis nie był instrukcja obsługi naszej oferty a raczej sympatycznym zaprezentowaniem możliwości naszego apartamentu komuś kto często staje się później naszym dobrym znajomym.

 

Pomimo tego, że poprzez opisy i zdjęcia staramy się przyciągać uwagę każdego gościa nie należy zapomnieć aby nie przesadzić i stworzyć opis zgodny z rzeczywistością. Airbnb jak i inne OTA’s (online travel agency) nie fatygują się aby sprawdzać czy oferta zgadza się z opisem. W dobie Internetu i szybkiego przepływu informacji każdy szczegół zostanie wychwycony i skrupulatnie odnotowany przez klientów. Na tym właśnie polega dobra obsługa gościa. Jeżeli opis jest nadto upiększony albo nie jest zgodny z prawda, bądźmy pewni, że odbije się to czkawką w postaci obniżonego rankingu. Tym samym podważy to nasza wiarygodność a w rezultacie nie przełoży się na kolejne rezerwacje.

 

 

wynajem-przez-airbnb

 

Powiązane Artykuły: 

Twoja Oferta na Airbnb cz. 1

Twoja Oferta na Airbnb cz. 3

Twoja Oferta na Airbnb cz. 4

Dołącz do Nas

Facebooku

Instagram

Google+

Twitter

Otrzymuj Powiadomienia!

NIE SPAMUJEMY!

Tutaj zostaw Swój Komentarz: