with Brak komentarzy

Pierwszą rzeczą o jakiej musisz zdecydować tworząc ofertę jest Rodzaj Nieruchomość z bardzo długiej listy oraz sposób wynajmu twojej przestrzeni w sekcji Rodzaj Pokoju. Możesz zaoferować ją jako całość lub podzielić na mniejsze części.

Twoja Oferta na Airbnb

cz. 4

Podstawy Oferty

 

 Do wyboru mamy trzy opcje:

 • Całe miejsce – Ta opcja zakłada wynajęcie całego miejsca pojedynczej grupie gości. Jest to bliższe pobytowi w hotelu.
 • Pokój prywatny – korzystając z tej możliwości możesz zaoferować oddzielny pokój. Jeśli posiadasz na przykład mieszkanie z trzema sypialniami, możesz wynająć każdą z nich różnym gościom. Grupy te będą dzielić części wspólne, takie jak łazienka czy kuchnia.
 • Pokój współdzielony – pozwala gościom na dzielenie pokoju z innymi klientami, co porównać można do działalności hosteli. Opcja ta popularna jest szczególnie wśród osób, które nie dysponują zbyt dużym budżetem.

 

 

Wybór odpowiedniej opcji zależeć będzie od twoich możliwości. Na przykład, jeśli mieszkasz w kawalerce lub mieszkaniu z jedną sypialną, prawdopodobnie wybierzesz opcję pokoju współdzielonego lub prywatnego.

Zdjęcia

 

Jednym z najczęściej używanych w tym przypadku zdań jest „zdjęcie wyrażające więcej niż 1000 słów”. Większość dzieci w szkole podstawowej zna już znaczenie tego powiedzenia. W skrócie, ludzie w ogromnej mierze polegają na tym, co widzą. Polegamy na wzroku by zrozumieć otaczający nas świat. Jest on kluczowym zmysłem w polowaniu, nauce historii, tworzeniu nowych technologii i rozumieniu innych ludzi. Jeśli cokolwiek warte jest więcej niż 1000 słów, musi być to właśnie zdjęcie.

 

Podążając za tą fundamentalną zasadą, pierwszą rzeczą o jaką należy zadbać podczas tworzenia oferty jest odpowiedni dobór zdjęć. Tytuł towarzyszący głównemu zdjęciu będzie ponadto indeksowany przez wyszukiwarki. Jest to bardzo ważny element wpływający na współczynnik kliknięć (CTR). Pamiętaj, aby podczas sesji fotograficznej twoje mieszkanie wyglądało nieskazitelnie. Airbnb zamiesza zresztą krótką instrukcję jak należy przygotować Twoją przestrzeń przed zrobieniem zdjęć.

 

Jeśli chodzi o same zdjęcia, Airbnb oferuje także możliwość wykonania profesjonalnej sesji Twojej przestrzeni. Jeśli jest dostępna w twojej okolicy, warto z niej skorzystać. Według Airbnb, gospodarze korzystający z tej opcji mają średnio dwa i pół razy większe zarobki niż ci, którzy sami zrobili swoje zdjęcia. Warto pamiętać, że ta profesjonalna usługa fotograficzna jest zupełnie darmowa! Co więcej, całą sesją jak i obróbką zdjęć zajmą się sami.

 

Tydzień lub dwa po sesji, będziesz miał ładną galerię zdjęć dodaną bezpośrednio do twojej oferty. Od tej pory możesz dodawać podpisy i opisy.

 

Zanim miejsce zostaną sfotografowane, pamiętaj o tym, żeby:

 • Posprzątać dokładnie mieszkanie
 • Odłożyć wszelkie zabłąkane przedmioty
 • Upewnić się, że kable znajdą się poza zasięgiem wzroku
 • Użyj najlepszej pościeli

 

Jeśli serwis ten nie jest dla ciebie dostępny i musisz wykonać zdjęcia samodzielnie, oto kilka wskazówek od profesjonalnych fotografów:

 • Zadbaj o odpowiednie oświetlenie
 • Staraj się wykorzystać naturalne źródła światła
 • Zdjęcia wykonuj wczesnym rankiem lub późnym popołudniem, aby światło słoneczne było nieco bardziej rozproszone
 • Upewnij się, że światło jest równomierne w każdym pomieszczeniu
 • Użyj statywu, aby skorzystać z możliwości ustawienia dłuższego czasu naświetlania bez straty na ostrości
 • Wykonuj niskie kadry, około metra od podłogi w celu odtworzenia wrażenia zdjęć z czasopisma
 • Zdjęcia wykonuj prosto, bez odchylania; modyfikowanie kątów może zaburzyć linie
 • Unikaj używania obiektywów szerokokątnych
 • Wyłącz flesz

 

Po stworzeniu galerii wykorzystaj najlepsze zdjęcie jako zdjęcie główne. Najlepszymi zdjęciami głównymi są zazwyczaj ujęcia pokoju dziennego lub innych większych pomieszczeń. Odzwierciedlają one najlepsze elementy wynajmowanej przez ciebie przestrzeni.

 

Po dodaniu zdjęć ukazujących wszystkie pomieszczenia i udogodnienia dostępne w twoim mieszkaniu, warto też dodać takie, które pokazują najciekawsze elementy twojej okolicy. Spróbuj dodać zdjęcie pełnej kawiarni, okolicznego parku lub pubu, w którym wszyscy świetnie się bawią.

 

Do każdego zdjęcia dodaj krótki, treściwy opis. Opisz najlepsze cechy każdego pomieszczania, by zwrócić na nie uwagę potencjalnych gości.

Wynajem przez Wimdu i AirBnB

Powiązane Artykuły: 

Twoja Oferta na Airbnb cz. 4

Twoja Oferta na Airbnb cz. 3

Twoja Oferta na Airbnb cz. 2

Dołącz do Nas

Facebooku

Instagram

Google+

Twitter

Otrzymuj Powiadomienia!

NIE SPAMUJEMY!

Tutaj zostaw Swój Komentarz: