Instagram – podstawowe błędy i jak je szybko naprawić

Instagram – podstawowe błędy i jak je szybko naprawić

with Brak komentarzy

Używanie Instargamu jest relatywnie proste. Aczkolwiek każdy z nas popełnia małe błędy, które mogą być łatwo pominięte. Oto kilka cennych uwag jak zarządzać swoim kontem na Instagramie.

 

Za Dużo Spamu/Za mało postów

 

Instagram jest narzędziem do publikowania zdjęć. Fotografie te mają wzbudzać emocje, ciekawość, często dawać motywacje do podróży czy zakupów. Aplikacja pozwala na wrzucanie zdjęć, które śledzący nas mogą oglądać przesuwając palcem w dół ekranu. Każdy użytkownicy „śledzi” więcej niż kilka czy kilkanaście profili zatem powstaje pewien limit co do częstotliwości postowania zdjęć. Nawet nasz największy fan czy przyjaciel widząc w jednym ciągu 10 zdjęć może się poirytować. Szczególnie gdy sytuacja powtarza się kilka razy w tygodniu. Dzieje się tak dlatego, że każdy z użytkowników chce widzieć innych użytkowników – dlatego ich śledzi – a nie tylko nas. Takie częste wrzucanie zdjęć może to skutkować odłączenia się od nas naszych „follower’sów”. To samo tyczy się użytkowania aplikacji zbyt rzadko. Może to spowodować brak zainteresowania i w rezultacie usuniecie.

 

Instagram – podstawowe błędy i jak je szybko naprawić

 

Kluczem jest ustalenie strategii, która pozwoli nam zachować pewną ciągłość. Lepiej jest wrzucić jedno bardzo dobre zdjęcie niż kilka średniej jakości. Korzystniej jest wrzucić jedno dobre zdjęcie np. raz lub dwa razy w tygodniu niż kilka na raz. Dobrą regułą jest ustalenie sobie jednego dnia w tygodniu kiedy to” wrzucamy” zdjęcie – abyśmy byli żywi i widoczni – i robienie tego zawsze w ten sam dzień tygodnia. Każde dodatkowe wydarzenie można dorzucić w inne dni tygodnia tak aby nie postować tego samego dnia. Natomiast jeżeli koniecznie chcemy tego samego dnia dorzucić jedno czy dwa zdjęcia poczekajmy przynajmniej kilka-kilkanaście godzin między pierwszym a kolejnym..

 

Słaba Jakość Zdjęć

 

Aby zdjęcie dobrze się prezentowało i tym samym wzbudzało pozytywne emocje musimy zadbać o jego jakość. Nie ma nic gorszego niż słabej jakości zdjęcie próbujące zachęcić nas do zakupu czy wycieczki. Najlepszym rozwiązaniem jest robienie zdjęć z smartphonów od 8 mega pixeli albo używanie profesjonalnych aparatów fotograficznych, obrabianie zdjęć na komputerze i wrzucanie ich na nasz profil. Jeżeli stanowi to za duży kłopot można alternatywnie skorzystać z filtrów dostępnych na Instagramie aby wydobyć kolory czy poprawić nasycenie światła. Czy to na androida czy iphone’a dostępne jest wiele narzędzi do obróbki zdjęć. Kilka można znaleźć na stronie MacWorld.

 

Pamiętaj, że Instargam to aplikacja Social Media

 

Podstawy mamy już za sobą. Teraz należy przypomnieć, że Instagram to aplikacja należąca do świata Social Media. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że należy w tym świecie aktywnie partycypować. Każdy „lubię to” czy komentarz nie może pozostać bez odzewu. Pokazuj swojej widowni swoje zaangażowanie także poprzez przeszukiwanie innych profili i nawiązywanie nowych kontaktów. Świat Instagramu rządzi się swoimi prawami. Jednym z nich jest mój Like za twój Like i komentarz za komentarz. Nie można o tym zapominać.

 

 

media-spolecznosciowe-w-hotelu

#Hashtags

 

Hashtagi to świetny sposób za dotarcie do widowni, która może poszukuje na Instargam’ie haseł bezpośrednio lub pośrednio związanych z twoim postem. Załóżmy, że chcesz wrzucić zdjęcia z organizowanego w twoim hotelu ślubu. Na zdjęciu jest panna młoda z bukietem pięknych kwiatów. Hashtagi jakich użyjesz to np. #ślub #bukiet #pannamloda #wesele #nazwaTwojegoHotelu. Ktoś niebawem będzie szukał bukietów na swój ślub i wpisze w instagramie #ślub lub #bukiet i natknie się na twój hotel. Jeżeli masz już opanowane podstawy i jakość zdjęć jest na odpowiednim poziomie a wspomniane zdjęcie pokaże emocje jakich szuka użytkownik aplikacji, istnieje duża szansa, że wesele zorganizuje właśnie u Ciebie. Jeżeli chcesz przejrzeć jak klasyfikują się Hashtagi ### kliknij koniecznie w wyszukiwarkę hashtagów tutaj.

 

Chcesz wiedzieć jakie są najcześciej używane Hashtaki na instagramie? Sprawdź tutaj.

 

Pamiętaj, że Instagram może poprzez zabawę fotografią wzbudzać potężne emocje. Gdy budujesz swój profil warto dbać o podstawy a na pewno odniesiesz sukces.

=======

Dołącz do Nas

Facebooku

Instagram

Google+

Twitter

Otrzymuj Powiadomienia!

NIE SPAMUJEMY!

Tutaj zostaw Swój Komentarz: