Budowanie Lojalności wśród Gości – zwiększ liczbę powtarzalnych rezerwacji!

Budowanie Lojalności wśród Gości – zwiększ liczbę powtarzalnych rezerwacji!

with Brak komentarzy

To jasne, że dla właścicieli hotelów zachowanie stałych gości jest mniej kosztowne niż uzyskanie nowych. Tak naprawdę uzyskanie nowych gości może kosztować około 5 do 8 razy więcej niż utrzymanie stałych. Budowanie relacji z gościem hotelu jest więc ogromną zaletą – może przynieść oszczędność kosztów i wzrost dochodów poprzez regularne powroty tych samych gości. Badania pokazują jednak, że około 68% klientów nie wróci do hotelu, w którym nie zostali odpowiednio dobrze potraktowani podczas pierwszego pobytu. Stawia to wyzwanie przed branżą hotelarską, w której właściciele hotelów muszą wzmacniać więzi z gośćmi i dbać o zapewnienie im jak najlepszych doświadczeń w czasie pobytu. Obecnie w branży hotelarskiej program lojalnościowy oparty o prosty system zbierania punktów za każdy pobyt pozostawia wiele do życzenia i nie jest zbyt efektywny. W dzisiejszych czasach goście wymagają większego zaangażowania ze strony hotelu, pozytywnych emocji – chcą poczuć się wartościowymi dla hotelu.

 

Budowanie Relacji z Gościem –

zwiększ liczbę powtarzalnych rezerwacji!

 

 

Budowanie lojalności gości wymaga jasnego określenia typu usług oraz grona klientów, dla których są przeznaczone. Następnie właściciele hoteli mogą dostosować swoją ofertę do potrzeb tego konkretnego grona. Należy pamiętać, że budowanie lojalności gości wymaga więcej niż typowego programu lojalnościowego. Sekret tkwi w zapewnieniu nagród i usług, które w swoim charakterze powołują się na emocje – takie jak poczucie bezpieczeństwa, odpowiedni status czy poczucie przynależności. Dzięki temu właściciele hoteli mogą tworzyć więź ze swoimi gośćmi. Właściwe rozpoznanie, które inicjatywy wywołują odpowiednie emocje jest niezwykle ważne, ponieważ właściciele hoteli mogą wprowadzać spersonalizowane usługi dla swoich gości – coś czego firmy pośredniczące w rezerwacjach online nie mogą zrobić. Daje to hotelom przewagę nad gigantami OTA i możliwość wygrania z nimi, nie tylko poprzez zwiększenie ilości rezerwacji, lecz także dzięki powrotom gości.

sposoby budowania relacji z klientem

 

Jest mnóstwo efektywnych sposobów na zbudowanie lojalności gości. Po pierwsze, istotne jest użycie różnych środków, takich jak aplikacje mobilne, media społecznościowe, strony internetowe, reklamy itp. W celu zapewnienia zaangażowania i wysokiej klasy obsługi, spełniających oczekiwania gości, należy koniecznie odpowiadać na negatywne opinie zamieszczane poprzez TripAdvisor, regularnie umieszczać posty korzystając z różnych mediów społecznościowych, a także aplikacji mobilnych. Warto podejmować też wiele innych działań, które będą wyróżniać Twój hotel na tle konkurencji. Po drugie, dostarczanie spersonalizowanych usług, takich jak ekskluzywne pakiety czy udogodnienia dla gości to kolejna dobra metoda na zdobycie stałych klientów. Po trzecie, bardzo istotnym elementem jest pokazanie gościom, że są dla Ciebie bardzo ważni. Swoją wdzięczność możesz wyrazić na kilka sposobów, na przykład wysyłając ręcznie napisany list lub utrzymując kontakt poprzez media społecznościowe, prosząc gości o sugestie zmian, które mógłbyś wprowadzić, by zadowolić ich tak bardzo, że już nigdy nie będą chcieli wybrać innego hotelu.

 

 

Zdobywanie stałych gości staje się jednak coraz trudniejsze i właściciele hoteli muszą się nieustannie dostosowywać siebie i swój hotel do zmian preferencji gości. Lojalni klienci zapewniają stałe obłożenie Twojego hotelu, a z kolei stałe obłożenie sprawia, że goście chętniej wrócą do Twojego hotelu i w ten sposób zyskasz lojalnych klientów.

 

Chcesz wiedzieć co pomaga budować relacje z gościem od momentu dokonania rezerwacji? Naciśnij tutaj.

 

Dołącz do Nas

Facebooku

Instagram

Google+

Twitter

photo credit: https://www.myob.com/au/blog/how-to-train-customer-relations-staff/

Otrzymuj Powiadomienia!

NIE SPAMUJEMY!

Tutaj zostaw Swój Komentarz: